16 sierpnia 2017, 13:25

Patriotyczne Śpiewanie

Już po raz czwarty mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Patriotycznym Śpiewaniu na Dziedzińcu Sanockiego Zamku. Zespół Soul i Souliki z Panią Moniką Brewczak po raz kolejny przypomniał nam o pięknych polskich pieśniach patriotycznych. Mieszkańcy i turyści licznie zgromadzeni na Dziedzińcu Zamku mogli posłuchać i jednocześnie sami zanucić m.in. takie pieśni jak Legiony, Maszerują strzelcy, Płynie Wisła Płynie, Rozkwitały pąki białych róż czy Czerwone Maki. Na szczególną uwagę zasługuje pieśń, która miała prawykonanie podczas uroczystości pt. „Egzekucja w Markowej”. Opowiada ona o męczeńskiej śmierci rodziny Ulmów, którzy zostali rozstrzelani przez Niemców za udzielenie schronienia Żydom. Muzykę do pieśni, na prośbę Arcybiskupa przemyskiego Adama Szala, napisała Pani Monika Brewczak.

Dziękujemy mieszkańcom za liczne przybycie oraz zapraszamy za rok na jubileuszowe już piąte Patriotyczne Śpiewanie. #Sanok