27 grudnia 2010, 11:12

Jest taki dzień..

ZAGÓRZ. Podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Zagórzu spotkali się wspólnej Wigilii. Jak co roku bardzo mocno zaangażowali się w jej przygotowanie. Zanim zasiedli do stołów zaprezentowali przedstawienie „Gdzie się tak spieszysz człowieku”.

Przedstawienie opowiadało o zgiełku jaki towarzyszy współczesnym ludziom. Skłaniało do refleksji i pokazywało, że często zapominamy o duchowym wymiarze świąt.

Wigilię w Środowiskowym Domu Samopomocy, zorganizowano już po raz dziewiąty. - Zawsze w takich chwilach jesteśmy razem. Razem – podopieczni i wychowawcy – przygotowujemy posiłki, pieczemy ciasta, a później wspólnie zasiadamy do stołu – mówi dyrektor ŚDS Joanna Leszczyńska Skubel.

W spotkaniu wzięli udział m.in. starosta sanocki Sebastian Niżnik i przewodniczący Rady Powiatu Robert Pieszczoch. - Życzę, żeby uśmiech i radość towarzyszyły wam nie tylko w tak uroczystym dniu jak dzisiaj, ale przez cały rok – powiedział do podopiecznych zagórskiego ŚDS starosta Sebastian Niżnik.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Zagórzu ma już prawie dziesięć lat. W tej chwili z zajęć korzysta ponad trzydziestu podopiecznych. Najmłodszy ma 21 lat, a najstarszy 57. Osoby przebywające w placówce uczą się samodzielności, rozwijają również swoje manualne zdolności. Mają do tego korzystne warunki bo ŚDS w Zagórzu dysponuje dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną.