28 grudnia 2017, 7:48

Wydarzenia roku 2017 w Powiecie Sanockim

Zapraszamy na fotograficzną relację.

Niedziela Palmowa – mogliśmy poczuć klimat Świąt Wielkanocnych – pyszne mazurki , babki, kolorowe pisanki i oczywiście najpiękniejsze palmy w procesji do zabytkowego Kościoła z Bączala.

Młodzieżowa Parada Niepodległości – tradycyjna lekcja historii w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół Powiatu Sanockiego.

Noce Kultury Galicyjskiej – dobra muzyka i teatr z tego słynie impreza. W tym roku mieliśmy przyjemność zaprezentować Państwu zespół Lao Che oraz Teatr Wandy Siemaszkowej w widowisku muzycznym „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Kino plenerowe - cykl „Kadr z historii” w ramach którego zobaczyliśmy trzy filmy: 80 milionów, Tata Kazika oraz Miasto 44.

Patriotyczne Śpiewanie - koncert, który zabrał nas w czasy wspomnień i świat ulubionych melodii patriotycznych w wykonaniu Zespołu Soul i Souliki pod dyrekcją Pani Moniki Brewczak.

Bartnik Ziemi Sanockiej – tradycyjne Święto Miodu- miodowe wypieki, najlepsze miody z tym na pewno kojarzyła nam się będzie ta impreza.

Obchody Europejskiego Dnia Współpracy – to jedna z największych imprez odbywających się w tym roku w województwie podkarpackim, w której mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Klimaty Pogranicza” i poświęcona była dziedzictwu naturalnemu i kulturowemu Polski Wschodniej. Obchody odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, a organizatorem był Oddział Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś –Ukraina w Rzeszowie kierowany przez Panią Alicję Wosik. W naszej pamięci impreza pozostanie na długo dzięki m.in. występowi „Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze”.

Prawie 10 mln na Sanocki Szpital - podpisanie umowy między Sanockim Szpitalem a Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego na realizację projektu „Poprawa bezpieczeństwa zdrowotnego w Regionie Bieszczadzkim poprzez rozbudowę i przebudowę SPZOZ w Sanoku- ETAP I Blok Operacyjny i Centralna Sterylizatornia”.

Otwarcie mostu w Dobrej – stary, ale jak nowy. Most, który dzięki współpracy i dofinansowaniu kilku instytucji udało się nam „zrobić na nowo”.

Jarmark Bożonarodzeniowy – impreza, która co roku przyciąga tłumy odwiedzających. Niewątpliwie klimat Rynku Galicyjskiego w połączeniu z tym, z czym kojarzą się nam te Święta, a czego nie może zabraknąć na Jarmarku- żywa szopka, kolędowanie, pyszne jadło, choinka - wzbudza w nas zawsze pozytywne emocje.