22 stycznia 2020, 12:30

Utrata środków finansowych przez Powiat Sanocki w związku z przymusową restrukturyzacją PBS w Sanoku

Powiat Sanocki wraz z podległymi jednostkami organizacyjnymi wskutek zastosowanych działań restrukturyzacyjnych utracił ogółem 4 133 398,42 zł.

Dnia 21 stycznia br. zostały uruchomione nasze konta bankowe w Banku Nowym BFG, których numery nie uległy zmianie. Dzisiaj składamy pismo o wznowienie płatności na rzecz Powiatu Sanockiego do Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Ministerstwa Finansów.

Informujemy również, że wypłaty świadczeń przez Powiat Sanocki, Powiatowy Urząd Pracy i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sanoku będą realizowane w ramach posiadanych środków.

Restrukturyzacja PBS w Sanoku nie wpłynęła na utratę płynności finansowej samorządu i jego jednostek.