28 lutego 2018, 14:49

Uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 5 w Sanoku mają niemałe powody do zadowolenia

W zeszłym tygodniu mieliśmy możliwość zaprezentować Państwu nową siedzibę Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sanoku i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz nową odsłonę Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku, który dzięki zrealizowanym projektom inwestycyjnym przeszedł kompleksową modernizację budynku.

W dniu 20.02.2018r. Starosta Powiatu Pan Roman Konieczny wraz z pozostałymi władzami Powiatu i dyrektorami placówek miał przyjemność oficjalnie przedstawić zaproszonym gościom, nową siedzibę PPP w Sanoku oraz PCPR w Sanoku. Od grudnia 2017r. obie placówki funkcjonują w odnowionym i przystosowanym do ich potrzeb budynku po Bursie Szkolnej przy ul. Szopena. Przenosiny do nowej siedziby stworzyły dwóm placówkom nowe możliwości rozwoju. Poradnia dzięki większej powierzchni ma możliwość planowania działań terapeutycznych m.in. terapii grupowej, terapii biofeedback czy integracji sensorycznej natomiast PCPR funkcjonuje w jednym budynku i wzbogaciło się o miejsce na nowe archiwum.

Kilka dni później w Zespole Szkół nr 5 w Sanoku odbyło się podsumowanie projektu modernizacji energetycznej budynku szkoły. W uroczystości wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Pan Piotr Uruski, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Pani Maria Kurowska, Starosta Sanocki Pan Roman Konieczny oraz Wicestarosta Pan Wacław Krawczyk.

Zakres prac modernizacyjnych obejmował prace budowlane oraz instalacyjne, w tym między innymi docieplenie elewacji zewnętrznej, stropu oraz dachu, wymianę drzwi zewnętrznych, instalacji elektrycznej, wymianę i montaż oświetlenia energooszczędnego i wymianę centralnego ogrzewania. Całkowita wartość projektu wyniosła 2 703 354,06 zł.

Zmodernizowany budynek i jego nowe wnętrze z odnowionymi salami i pracowniami to nie tylko wymierne oszczędności energetyczne, ale przede wszystkim lepszy standard i polepszenie warunków nauczania i pracy zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.