20 marca 2012, 14:51

Szarotka podhalańczyków dla starosty

Starosta sanocki Sebastian Niżnik otrzymał Szarotkę Podhalańską. Odznaka jest wyrazem sympatii żołnierzy do osoby, której jest ona przekazywana. Wyróżnienie wręczył ppłk Jarosław Piasny dowódca 21 Batalionu Logistycznego z Rzeszowa.

Ponieważ batalion funkcjonuje od niedawna, dowództwo jednostki zwróciło się do Powiatu Sanockiego o ufundowanie sztandaru. Starosta sanocki Sebastian Niżnik bardzo mocno zaangażował się w organizację uroczystości związanej z ufundowaniem sztandaru dla rzeszowskiej jednostki. To właśnie za to otrzymał wojskowe wyróżnienie.

W organizację imprezy zaangażowały się również wszystkie gminy Powiatu Sanockiego, oraz wiele organizacji i instytucji społecznych. Powołany w lutym Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru przez cały czas pracuje nad programem imprezy. Już wiadomo, że uroczystości na które zaproszono Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, odbędą się 21 września na Rynku Galicyjskim w sanockim skansenie.