23 stycznia 2019, 9:34

Spotkanie w sprawie sanockiego szpitala

O trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Sanoku mówiono na spotkaniu, na które dyrekcja szpitala i starosta Stanisław Chęć, jako organ założycielski zaprosili samorządowców z gmin powiatu sanockiego oraz Pana Posła na Sejm Piotra Uruskiego.

Pan dyrektor Henryk Przybycień nakreślił sytuację szpitala, przedstawił i omówił najpotrzebniejsze plany inwestycyjne i poprosił o pomoc finansową, bez której szpital sam nie udźwignie ciężaru zrealizowania zadań.

Uzgodniono, że na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się za miesiąc, włodarze gmin przedstawią realne możliwości ich wsparcia dla szpitala w 2019r. oraz propozycje, które w większym stopniu pozwolą sięgnąć po środki zewnętrzne.