13 stycznia 2011, 12:20

Prawo jazdy przez internet

SANOK. Od nowego roku w Starostwie Powiatowym w Sanoku działa elektroniczna skrzynka podawcza. Dzięki niej każdy wniosek do starostwa można złożyć w formie elektronicznej, nie wychodząc z domu.

Cały system funkcjonuje w ramach bezpłatnej elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP. Na tej samej platformie jest również możliwość składania wniosków o prawo jazdy. Aby skorzystać z możliwości elektronicznej skrzynki podawczej, trzeba zarejestrować się na stronie www.epuap.gov.pl. Następnie korzystamy z wyszukiwarki by odnaleźć miasto i interesujący nas samorząd. Po tym pozostaje nam już wybór odpowiedniej sprawy.- Należy pamiętać, że przy składaniu wniosków przez internet w każdym przypadku wymagany jest podpis elektroniczny. Bez niego nie można załatwić sprawy – mówi Andrzej Koza informatyk starostwa powiatowego w Sanoku.

Koszt uzyskania podpisu wynosi w granicach 200 zł i jest ważny przez dwa lata. Do tego dochodzi jeszcze czytnik do podpisu, który kosztuje ok. 100 zł.