8 listopada 2018, 14:08

Powiatowy Konkurs Wiedzy Historycznej „Sanockie drogi do niepodległości” rozstrzygnięty

Konkurs Wiedzy Historycznej „Sanockie drogi do niepodległości” był organizowany w dwóch etapach. W pierwszym do udziału zostały zaproszone wszystkie gminy, które w eliminacjach gminnych miały wyłonić trzech uczestników do konkursu powiatowego. Podobne zaproszenie zostało skierowane do szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatu. Konkurs był rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych. Ostatecznie do finału powiatowego zgłoszono 11 uczestników z czterech gmin i 13 uczestników ze szkół średnich. Finał powiatowy składał się z części pisemnej i ustnej. W teście pisemnym uczestnicy musieli odpowiedzieć na 21 pytań. W części ustnej 4 najlepszych uczestników z każdej kategorii wiekowej odpowiadało na cztery pytania. Suma punktów z części pisemnej i ustnej decydowała o wygranej.

Laureaci konkursu szkoły podstawowe:

1. Hubert Stach Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku
  2. Emilia Drozd Szkoła Podstawowa w Nowosielcach
  3. Justyna Jakiel Szkoła Podstawowa w Jaćmierzu
  4. Emilia Błażewicz Szkoła Podstawowa nr 3 w Sanoku

Laureaci konkursu szkoły ponadgimnazjalne:

1. Karol Bartkowski I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku
  2. Kamil Baran, Jakub Kucharski Zespół szkół nr 3 w Sanoku
  3. Partycja Starego I Liceum Ogólnokształcące w Sanoku

Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw książek ufundowany przez Powiat Sanocki i Instytut Pamięci Narodowej. Nagrody dla laureatów zostaną wręczone podczas koncertu z okazji 100 lecia niepodległości w SDK 10.11.2018 r. o godz.16.