8 kwietnia 2013, 14:03

Powiat remontuje ul. Słowackiego

Pełniąca rolę „małej obwodnicy Sanoka” ulica Słowackiego będzie wyremontowana. Wszystko dzięki pieniądzom pozyskanym przez starostę od spółki Galeria Sanok.

Dzięki negocjacjom udało się pozyskać 400 tys zł. Powiat do remontu, a w zasadzie gruntownej przebudowy dołoży jedynie ok. 30 tys. zł. - Zmieni się nie tylko sama ulica, ale też jej najbliższe otoczenie – wyremontowany zostanie chodnik, położone będą nowe krawężniki, włazy do studzienek kanalizacyjnych zostaną tak wyprofilowane, aby nie pogarszały komfortu jazdy – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Ulica zyska nowy wygląd na całej swojej długości - od Mc Donalds'a aż po skrzyżowanie z ul. Daszyńskiego (wyremontowaną przez powiat w ubiegłym roku). Oprócz tego pojawi się nowa organizacja ruchu. Od skrzyżowania z ulicą Rymanowską, do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Ulica Słowackiego ma szczególne znaczenie teraz, kiedy trwają prace na ul. Kościuszki i wielu kierowców omija zamknięty odcinek właśnie „dołem”.

Powiat Sanocki w śródmieściu wyremontował już ul. Matejki, Daszyńskiego, Mickiewicza, Białogórską, Stróżowską, Robotniczą oraz II Armii Wojska Polskiego. Łącznie w tej kadencji na przebudowę i remonty infrastruktury drogowej wydano ponad 60 mln zł.