11 kwietnia 2011, 13:02

Jakub Osika dyrektorem MDK-u

SANOK. Wiadomo już kto będzie kierował Młodzieżowym Domem Kultury w Sanoku. Komisja konkursowa spośród czterech kandydatów wybrała dzisiaj nowego dyrektora. Został nim Jakub Osika, obecny doradca wojewody podkarpackiej Małgorzaty Chomycz.

- Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale bardzo się z tego cieszę bo lubię wyzwania. W Młodzieżowym Domu Kultury widzę duży potencjał, który można wykorzystać dla dobra wspólnego. Ten potencjał widzę zarówno w ludziach tam pracujących jak i w placówce jako takiej. Za dobry prognostyk przyszłej działalności biorę dzisiejszy wynik głosowania komisji, który ewidentnie wskazuje na to, że zagłosowano za moją koncepcją MDK-u – mówi świeżo upieczony dyrektor Jakub Osika.

Konkurs składał się z dwóch etapów. Na początku komisja sprawdzała złożone dokumenty pod względem formalnym i zapoznawała się z koncepcjami rozwoju placówki, przedstawionymi przez kandydatów. Jedna z kandydatek (dotychczasową p.o. dyrektora MDK-u) nie spełniła wymogów formalnych. Do drugiego etapu – rozmowy kwalifikacyjnej przystąpiło więc tylko troje kandydatów.

W komisji konkursowej zasiadało dziewięć osób – trzech przedstawicieli starostwa powiatowego, po dwóch z Kuratorium Oświaty, Związków Zawodowych i po jednym z Rady Rodziców i Rady Pedagogicznej. Za kandydaturą Jakuba Osiki głosowało 7 osób, jedna była przeciw, jedna nie wzięła udziału w głosowaniu (musiała opuścić posiedzenie komisji z ważnych przyczyn rodzinnych).

Przypomnijmy, że konkurs na stanowisko dyrektora MDK-u jest efektem nieprawidłowości jakie ujawniła w placówce, przeprowadzona jesienią ubiegłego roku kontrola wewnętrzna. Pod koniec stycznia tego roku odwołano dotychczasową dyrektor i ogłoszono konkurs na to stanowisko.