31 lipca 2012, 12:04

Informacja o uruchomieniu syren alarmowych

Dzień 1 sierpnia jest od wielu lat datą symboliczną w polskim kalendarzu. W tym dniu cała Polska czci pamięć i oddaje hołd bohaterskim żołnierzom Powstania Warszawskiego oraz mieszkańcom stolicy poległym i zamordowanym w czasie powstania. Powstanie Warszawskie, którego 68 rocznica przypada w bieżącym roku, zajmuje szczególne miejsce na kartach historii niepodległościowych zrywów narodu, ze względu na wyjątkowe bohaterstwo i tragizm losu jego uczestników.

W związku z powyższym, w dniu 1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie powiatu sanockiego zostaną włączone syreny alarmowe. Syreny zostaną uruchomione na okres 1 minuty i emitować będą dźwięk ciągły.

Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” stał się nieodłącznym atrybutem obchodów rocznicowych i ma wymiar symbolu, który powinien skłaniać do chwili refleksji nad ofiarą Powstańców Warszawskich i mieszkańców stolicy, jaką złożyli na ołtarzu Ojczyzny.