6 grudnia 2019, 10:24

Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Sanoku

05 grudnia 2019r. obchodzony jest na całym świecie Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu, w szczególny sposób doceniamy wolontariuszy za ich pracę, trud, czas, poświęcone umiejętności i niejednokrotnie własne życie osobiste na rzecz wszystkich potrzebujących. W auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku również odbyły się lokalne obchody tego Święta, prowadzone przez tegorocznego gospodarza Dnia Wolontariusza Panią Jowitę Nazarkiewicz dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Sanoku oraz Panią Czesławę Kurasz Prezesa Powiatowego Centrum Wolontariatu w Sanoku. Podczas uroczystości rozstrzygnięto konkurs na „Wolontariusza Roku 2019” oraz wręczono nagrody i wyróżnienia w konkursie literackim i dla opiekunów kół wolontariatu z całego powiatu. Przyznano również tytuł Honorowego Wolontariusza.

Pan Janusz Cecuła Wicestarosta Sanocki, w imieniu swoim oraz Starosty Sanockiego Stanisława Chęć, odczytał list z podziękowaniami i życzeniami dla wolontariuszy życząc im, dużo radości, spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do nich dając siłę do dalszej pracy.