4 stycznia 2011, 12:00

Nowy wizerunek Zespołu Szkół nr 3

SANOK. Zespół Szkół nr 3 z ulicy Stróżowskiej zmienił swoje oblicze. Oprócz wymienionych okien i nowej elewacji, generalny remont przeszła też hala sportowa. Remont przeprowadzono dzięki pomocy Starostwa Powiatowego i dużemu zaangażowaniu zarówno uczniów jak nauczycieli całej placówki.
Remont w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku który trwał przez ponad 4 miesiące obejmował kompleksową modernizację szkoły. Ocieplone zostały ściany zewnętrzne budynku i sali gimnastycznej, wymieniono instalację grzewczą i stolarkę okienną oraz drzwi wejściowe. Remont placówki objął również małą i dużą halę sportową.
- Dzięki pieniądzom pozyskanym przez starostwo udało się nam wyremontować szkołę. Jednak jak to przy remontach bywa, zawsze wychodzi jeszcze coś dodatkowego. Z własnych pieniędzy wykonaliśmy również szereg prac. Udało nam się zrobić schody z granitu przed wejściem do budynku, barierki dla niepełnosprawnych, położyliśmy również kostkę brukową wokół szkoły, odmalowaliśmy dużą salę sportową – wylicza Krzysztof Futyma, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sanoku.
Modernizacja sali gimnastycznej i całego budynku już przynosi efekty. Niskie temperatury powietrza zimą były wcześniej w szkole bardzo odczuwalne. Teraz uczniowie i kadra na temperaturę w środku nie narzekają. Dodatkowo rachunki za ogrzewanie są znacznie niższe. - Z naszych wstępnych wyliczeń wynika, że jest 50. procentowa oszczędność w zużyciu gazu. Bardzo cieszy nas ten fakt i cieszymy się z niego. Ten remont był nam naprawdę bardzo potrzebny – mówi Janusz Gawlewicz, kierownik administracji w Zespole Szkół nr 3 w Sanoku.
ZS nr 3 na taki remont czekał wiele lat. Starostwo na tę inwestycję pozyskało ponad 1 mln złotych, sama szkoła wydała około 100 tys złotych.