27 stycznia 2020, 13:40

Nowość w SP ZOZ Sanok: operacje stenozy kręgosłupa lędźwiowego od stycznia przeprowadzane są nowoczesną techniką

Neurochirurdzy Robert Konior i Marcin Czternastek wykonali 10 stycznia pierwszy w Sanoku zabieg operacyjny u pacjenta ze stenozą kanału kręgowego w odcinku lędźwiowym techniką minimalnie inwazyjną.

W pierwszej kolejności lekarze mikrochirurgicznie odbarczyli struktury nerwowe kanału kręgowego, a następnie dokonali przezskórnej stabilizacji kręgosłupa tytanowymi implantami. Tego rodzaju leczenie umożliwia szybki powrót chorych do zdrowia. Pacjenci już następnego dnia po zabiegu operacyjnym są uruchamiani, co nie byłoby możliwe w przypadku technik tradycyjnych.

W przyszłości planowany jest zakup nowoczesnego endoskopu służącego do operacji całego kręgosłupa, co pozwoli na wprowadzenie kolejnych innowacyjnych metod leczenia w sanockim szpitalu.