7 września 2018, 10:13

Nowe wyposażenie w Sanockim Szpitalu

W dniu dzisiejszym 06 września 2018 r. w budynku Szpitala Specjalistycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Sanoku Pan dyrektor SPZOZ Sanok Henryk Przybycień wraz z Panem Starostą Powiatu Sanockiego Romanem Koniecznym zaprezentowali zgromadzonym gościom w tym m.in. Pani Wojewodzie Podkarpackiej Ewie Leniart oraz Panu Piotrowi Uruskiemu , nowe wyposażenie pracowni endoskopii. Sprzęt został zakupiony dzięki umowie pomiędzy Powiatem Sanockim a Wojewodą Podkarpackim. Dotacja w wysokości ponad 799 tys. zł pochodziła z rezerwy budżetu państwa, o pozyskanie której możemy być wdzięczni w niemałym stopniu Panu Posłowi Piotrowi Uruskiemu oraz Panu posłowi Piotrowi Babinetzowi. Pozostałe środki w wysokości ponad 199 tys. zł pochodziły ze środków własnych SPZOZ. W ramach umowy zakupiono: 4 wideogastroskopy, 3 wideokolonoskopy, 2 tory wizyjne, 2 myjnie dezynfektor, szafę do endoskopów oraz diatermie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zakupu nowego sprzętu i mamy nadzieję, że długo będzie służył leczeniu mieszkańców nie tylko Powiatu Sanockiego.