19 maja 2020, 13:23

Nowa karetka dla Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Sanoku

Do Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego trafi nowy ambulans. To Fiat Doblo Multijet, wyposażony w nosze transportowe i fotel kardiologiczny. Będzie służyć do walki z koronawirusem, nie tylko do celów transportowych, ale i wymazowych.

Nowe samochody otrzyma pięć stacji pogotowia ratunkowego na Podkarpaciu: w Sanoku, Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie i Mielcu.

Koszt jednego ambulansu wynosi 150 tys. zł. Karetki zostały zakupione dzięki wsparciu funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Jak zapewnia marszałek Władysław Ortyl, na Podkarpacie wkrótce trafi kolejnych 10 karetek.

Województwo podkarpackie przeznaczyło na zakupy medyczne z RPO w sumie 50 mln zł. Wcześniej dla stacji sanitarno-epidemiologicznych kupiono siedem samochodów.