4 marca 2020, 8:11

Muzeum Historyczne docenione przez burmistrza Sanoka

Z satysfakcją przyjęliśmy wiadomość o uhonorowaniu Sanoka podczas spotkania Wschodnioeuropejskiego Forum – Kryształowym Lotosem. Wyróżnienie przyznawane jest, przez lwowską obwodową administrację państwową, Radę Miejską Truskawca, Instytut Transgranicznej Współpracy i Europejskiej Integracji oraz kompleks hotelowy Rixos-Prykarpattya: firmom, osobom i organizacjom z krajów regionu Karpat za ich zasługi w podnoszeniu poziomu usług turystycznych w tym regionie. Pan Burmistrz Tomasz Matuszewski zdecydował się na przekazanie statuetki pracownikom Muzeum Historycznego w Sanoku ponieważ uznał „(…), że ta nagroda należy się Dyrekcji i Pracownikom Muzeum Historycznego. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu Sanok jest bardzo ważnym ośrodkiem na turystycznej mapie regionu. Życzę ekipie Muzeum wielu nowych, twórczych pomysłów i kolejnych sukcesów. Przekazując Kryształowy Lotos, mam świadomość, że wyrażam wdzięczność symboliczną. Jednak w miarę możliwości budżetowych jako Burmistrz Miasta będę wspierał działalność Muzeum Historycznego, ponieważ wkład tej instytucji i jej pracowników w turystyczny rozwój Sanoka jest nie do przecenienia.”

Gratulując Sanokowi wyróżnienia, a pracownikom Muzeum Historycznego docenienia przez Pana Burmistrza wyrażamy nadzieję, że wzorem lat poprzednich wsparcie dla Muzeum nie skończy się tylko na słowach uznania, ale również realną pomocą finansową, dla instytucji, która mimo, że sama nie jest obliczona na zysk, to generuje dochody wielu podmiotów działających w mieście przyczyniając się do rozwoju Sanoka.