30 stycznia 2020, 7:22

Konkurs literacki „Na sanockim zamku”

28 stycznia rozstrzygnięto konkurs „Na sanockim zamku”. Jego organizatorem było Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku orazMuzeum Historyczne.

Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-6. Uczestnicy mieli za zadanie napisanie listu lub opowiadania nawiązującego do historii sanockiego zamku.

Ciepłe słowa do uczniów skierowali Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, Stanisław Chęć, starosta sanocki, Grzegorz Kornecki, wiceburmistrz Sanoka oraz Barbara Dżugan z Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

- Celem konkursu była promocja kreatywnego pisania i czytelnictwa wśród dzieci - mówi Zofia Kijowska, dyrektor CDN w Sanoku. - Uczniowie wykazali się pomysłowością i oryginalnością w przedstawieniu tematu oraz dużą wiedzą historyczną. Mieli też okazję sprawdzić swoje zdolności literackie.

Dyrektor Zofia Kijowska obiecała uczniom, że ich prace zostaną zamieszczone w czasopiśmie „Edukacja w Regionie”, wydawanym przez CDN w Sanoku.

Wybór zwycięzców nie był łatwy, ale ostatecznie jury konkursu wyróżniło 10 prac. Nagrody otrzymali: Rita Pudło – SP nr 3 w Sanoku, Martyna Sterzel – SP nr 3 w Sanoku, Antonina Drwięga – Śliwiak – SP nr 3 w Sanoku, Julia Burdziak – SP nr 3 w Sanoku, Dawid Kamyk – SP w Bukowsku, Nikola Kowsz – SP nr 3 w Sanoku, Karolina Senuś – SP nr 3 w Sanoku, Martyna Katyńska – SP nr 3 w Sanoku, Karolina Malchar – SP nr 3 w Sanoku oraz Mateusz Cwynar – SP nr 3 w Sanoku.

Jury zdecydowało o przyznaniu dwóch drugich miejsc. Miejsce na podium zajęli Urszula Kurzeja – SP nr 1 w Sanoku oraz Michał Czernecki – SP w Bukowsku. Najwyższe odznaczenie powędrowało natomiast do Marii Czopor – SP nr 4 w Sanoku oraz Adama Zwolennika – SP nr 3 w Sanoku.

Dzieci do konkursu przygotowywały panie: Ewa Gawlewicz – SP nr 3 w Sanoku, Alicja Maczużak – SP w Bukowsku, Magdalena Wolan – SP nr 1 w Sanoku, Marta Poznańska – SP nr 3 w Sanoku oraz Agnieszka Skarbek-Hłouszko – SP nr 4 w Sanoku.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, a uczniów, którzy nie zdecydowali się wziąć udział w konkursie, zapraszamy za rok. Naprawdę warto!