3 stycznia 2011, 11:46

Koniec remontu!

SANOK. Dobra wiadomość dla kierowców! Zakończył się remont mostu na Białą Górę w Sanoku. Inwestycja tym bardziej potrzebna, że oprócz mieszkańców co roku korzystają z niej dziesiątki tysięcy turystów odwiedzających sanocki skansen.
Do tej pory przejazd przez most był drogą przez mękę. Kierowcy często przebijali opony na wystających z nawierzchni drutach, nie wspominając już o hałasie towarzyszącym każdemu przejazdowi. We wrześniu 2010 roku Powiat Sanocki przystąpił do remontu obiektu. Firma z Wieliczki wykonująca prace, wyciągała stare płyty i poddawała je modernizacji. Jak się okazało stan nawierzchni był bardzo zły co znacznie wydłużyło czas remontu. Jednak teraz, po zakończeniu inwestycji zmiany są zarówno widoczne jak i słyszalne. - W trakcie odbioru przez nas wyremontowanego mostu zauważyliśmy jego znaczne wyciszenie. To był w pewnym stopniu największy jego problem. Ludzie skarżyli się, że przejeżdżające samochody słychać w ich mieszkaniach – tłumaczy Zenon Stryjak, naczelnik Wydziału Rozwoju, Komunikacji, Transportu i Dróg.
Wyremontowany most jest teraz na 48. miesięcznej gwarancji. Powiatowy Zarząd Dróg będzie go bacznie obserwował. Są bowiem plany naprawy w ten sam sposób innego takiego obiektu w powiecie. - Zastosowana mieszanka z której zrobione są teraz płyty mostu, występuje już na kilku mostach w Polsce. Teraz będziemy obserwować jak sprawdzi się ona w naszych warunkach. Jeśli po zimie stan płyt będzie dobry, to zamierzamy również taka samą mieszkankę zastosować na moście w Mrzygłodzie – dodaje naczelnik Stryjak.
Remont mostu na Białą Górę w całości sfinansowało Starostwo Powiatowe w Sanoku. Z samorządowej kasy wydano na ten cel 960 tysięcy złotych.
© 2012 Starostwo Powiatowe w Sanoku
Projekt i wykonanie: INVENTOR Multimedia (mMyCity)
Starostwo Powiatowe w Sanoku
ul. Rynek 1, 38-500 Sanok, tel.: 13 46 52 900, fax: 13 46 52 988