1 kwietnia 2020, 19:23

Kolejne ambulanse trafią do Sanoka

Samorząd województwa podkarpackiego przekaże do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sanoku trzy ambulanse. Samochody będą służyć do przewozu pacjentów i pobierania wymazów.

Stacje pogotowia z Podkarpacia otrzymają łącznie 15 ambulansów.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 50 mln złotych będzie przekazanych przede wszystkim na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego, zakup respiratorów oraz urządzenia do przeprowadzania testów na obecność koronawirusa dla sanepidu.

- Mamy już zebrane zapotrzebowanie ze szpitali oraz instytucji walczących z koronawirusem. Wiemy, co i gdzie jest potrzebne – mówi Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego. - W pierwszej kolejności doposażymy szpital jednoimienny w Łańcucie, który jest placówką wyznaczoną do walki z epidemią, ale także sześć oddziałów zakaźnych innych podkarpackich szpitali.