27 marca 2019, 11:13

VII Niedziela Palmowa w Skansenie
14 kwietnia 2019 r.godz.11:30
Rynek Galicyjski

Organizatorzy: Powiat Sanocki, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, Parafia pw. Chrystusa Króla w Sanoku

Program:

· godz. 11:30 - otwarcie Niedzieli Palmowej w Skansenie – Starosta Sanocki – Stanisław Chęć,

rozpoczęcie Konkursu Na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną W Kategoriach: Palma Współczesna i Tradycyjna - zbiórka uczestników.

· godz.11:45 wejście Górniczej Orkiestry Dętej Sanockiego Oddziału Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

· godz. 12:00 początek procesji do kościoła z Bączala pw. św. Mikołaja a w nim msza święta dla zainteresowanych.

· w międzyczasie:

ü konkurs dla dzieci zabawa : Co wiemy o Wielkanocy? z upominkiem dla każdego uczestnika,

ü warsztaty pisankarskie, gdzie będzie można poznać różne techniki zdobienia jajek,

ü malowanie Wielkiej Pisanki – animowane przez instruktorki z Młodzieżowego Dom Kultury w Sanoku,

ü kiermasz jadła tradycyjnego przygotowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu sanockiego i Centrum Integracji Społecznej w Sanoku,

ü stoiska z wyrobami rzemiosła tradycyjnego i artystycznego.

· ok. godz. 13 po powrocie z kościoła koncert Górniczej Orkiestry Dętej Sanockiego Oddziału Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA..

· ok. 13:30 zakończenie konkursu wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów i uczestników konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

W załączeniu regulamin na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną