22 lutego 2017, 14:55

Eliminacje Powiatowe Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”

22 lutego 2017 roku Młodzieżowy Dom Kultury w Sanoku przeprowadził eliminacje powiatowe Turnieju Poezji i Prozy „ZAWSZE WIERNI”.

Uczestników obowiązywała prezentacja jednego utworu (wiersza lub fragmentu prozy).Poszukiwania repertuarowe powinny uwzględnić teksty polskich twórców powstające po1939 r. aż do czasów współczesnych i rozwijać rozumienie pojęć: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna, wierność wartościom, zasadom.

Do konkursu zgłosiło się 15 recytatorów z sanockich szkół ponadgimnazjalnych.

Jury w składzie : Janina Lewandowska, Mieczysława Gaździk oraz Kamila Mackiewicz-Rossmanith –przewodnicząca jury, nagrodziło pięciu recytatorów. Zwycięzcy eliminacji powiatowych będą reprezentować powiat sanocki podczas finału wojewódzkiego, który odbędzie się 8 marca 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiercanach .

Lista nagrodzonych.

1. Karol Stabryła – II LO Sanok