4 listopada 2011, 14:43

Budynek policji na sprzedaż

POWIAT SANOCKI. Dawny budynek policji przy ulicy Sienkiewicza w Sanoku zostanie sprzedany. Taką decyzję podjął Zarząd Powiatu. Pieniądze ze zbycia nieruchomości pójdą na budowę nowej siedziby administracji.

Budynek po dawnej policji ma cztery kondygnacje, znajduje się na 18-to arowej działce, gdzie oprócz samego obiektu są jeszcze garaże i agregatornia wraz z rozdzielnią elektryczną. Nieruchomość została przekazana powiatowi przez wojewodę w połowie 2006 roku. - Zarząd Powiatu, występując do wojewody o przekazanie budynku argumentował, że chce go przeznaczyć na realizację zadań powiatu. Niemniej, racjonalne gospodarowanie mieniem powiatowym może uzasadniać w sytuacjach szczególnych możliwość jego wykorzystania na realizację innych celów publicznych realizowanych przez powiat. Potwierdził to Wojewoda Podkarpacki w piśmie z dnia 4 lutego tego roku, dlatego też chcemy sprzedać tę nieruchomość, a pieniądze przeznaczyć na budowę nowej siedziby – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

W tej chwili powiat stara się o przejęcie atrakcyjnego terenu w centrum miasta. To właśnie tam planowana jest budowa nowej siedziby starostwa. Oprócz niej w budynku mieściłby się Powiatowy Urząd Pracy, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności i Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Przetarg na sprzedaż budynku po dawnej policji odbędzie się 12 stycznia 2012r o godz. 10-tej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Sanoku przy ul. Kościuszki 36, pokój 22. Cena wywoławcza nieruchomości - 2.950.000,00 zł. Wadium - 295.000,00 zł.